Články o Argemě a o Slavíkovi

Články o Argemě a o Slavíkovi

8. 12. 2008

Články o Argemě a o Slavíkovi

Slavík pěje pořád stejně: Gott, Bílá, Kabát
(autor kul, Aktualně.cz, 8.12.2007)

Praha – Karel Gott se letos už po třiatřicáté stal zpěvákem roku v domácí anketě nejpopulárnějších interpretů a kapel Český slavík.

V kategorii zpěvaček vystřídala loňskou „Slavici“ Anetu Langerovou Lucie Bílá, která letos získala jubilejní desáté vítězství. Ze slavnostního ceremoniálu ve Státní opeře Praha si odnesla i cenu pro absolutního vítěze, za 55 463 obdrže­ných hlasů.

Mezi kapelami vyhrál již potřetí Kabát.

Vítěze ankety určují hlasováním hudební fanoušci slavnostní večer, na němž byli vyhlášeni, moderoval Leoš Mareš.

Karel Gott ani skupina Kabát si letos nemohli cenu převzít osobně, protože v těchto dnech koncertují v zahraničí.

Na první místo mezi zpěváky vyneslo Karla Gotta 44 282 hlasů, za ním skončili Petr Kolář a Daniel Landa.

Kabát (34 070 hlasů) získal Českého slavíka po dvouleté přestávce. Část kapely pozdravila diváky v přenosu z hospody v irském Dublinu. Za Kabátem se umístili předloňští vítězové Chinaski. Třetí skončila kapela Divokej Bill, jež zvítězila loni.

Skokany roku, kteří v první dvacítce umístěných ve své kategorii zaznamenali největší posun po žebříčku směrem vzhůru, se stali Zbyněk Drda, Barbora Zemanová a kapela Argema.

Anketa Český slavík se vyhlašuje od roku 1996 a navazuje na někdejšího Zlatého slavíka, jehož od 60. let minulého století do roku 1991 vyhlašoval časopis Mladý svět.

Cenu pro Objev roku si odnesl zpěvák Josef Vágner.

Slavíci nepřekvapili, radují se Kabát, Bílá a Gott (autor iDNES.cz, Vojtěch Efler, 08.12.2007 22:35)

Tradiční ceny pro zpěváky, zpěvačky a hudební skupiny, o kterých s pětiletou přestávkou už od roku 1962 rozhoduje svými hlasy široká veřejnost, se předávaly na pódiu Státní opery v Praze. Po dvou letech se k moderování vrátil Leoš Mareš.

Loňské výherce – Karla Gotta, Anetu Langerovou a skupinu Divokej Bill – hned na začátku připomněl nejen Mareš, ale stylově i operní zpěvák, který za každého z hlavních kategorií zazpíval úryvky z jejich písní.

A pak, hned co Divokej Bill zazpíval písničku Prase, už se začalo vyhlašovat. První trofeje si odnesly hudební skupiny. Cenu za Skokana roku, tedy za nejvýraznější postup, si vysloužila kapela Argema.

Bronzového slavíka za téměř čtyřiadvacet tisíc hlasů dostal loni zlatý Divokej Bill. Stříbro vyneslo o dva a půl tisíce hlasů více populárním Chinaski, kterým trofeje předali Ondřej Soukup a Gábina Osvaldová.

Zlatého slavíka pro nejpopulárnější skupinu pak vyhlásila operní pěvkyně Eva Urbanová. Na 34 tisíc hlasů zajistilo po třech letech návrat na trůn teplickým rockerům Kabát, kteří nemohli přijít – byli zrovna ve Velké Británii. „Na zdraví!“ děkoval Pepa Vojtek ze záznamu z irské hospůdky.

V cenách pro nejlepšího zpěváka se opět začínalo Skokanem roku. Největší postup ve fanouškovských preferencích – o osmašedesát míst – zaznamenal vítěz třetí řady Superstar Zbyněk Drda. Jeho postup byl zároveň mezi všemi „skokany“ největší.

Bronzového slavíka v kategorii zpěvák roku převzala z rukou prezidenta Akademie české populární hudby Petra Šišky za Daniela Landu, který získal sedmnáct tisíc hlasů, jeho žena Miriam.

Stříbrným se stal mnohými favorizovaný Petr Kolář, jemuž fanoušci poslali přes třicet tisíc hlasovacích lístků. „Jsem rád, že se spekulace nenaplnily, stále mám něco před sebou,“ řekl zpěvák.

A svého třiatřicátého zlatého slavíka z rukou loňské Miss World Taťány Kuchařové Karel Gott tentokrát osobně nepřevzal – právě totiž koncertoval v Rakousku.

„Děkuji všem, kteří mi pomohli rozšířit mou slavičí voliéru. Obhájit prvenství je čím dál těžší, protože konkurence je čím dál kvalitnější,“ vzkázal z Rakouska Gott, kterému letos přišlo na 44 tisíc hlasů. Přesto ale svou řeč zakončil žertem, když řekl „za rok nashledanou“.

Aneta Langerová pak skladbou Vysoké napětí z alba Dotyk uvedla kategorii zpěvačka roku a zároveň předala skleněnou sošku Skokance roku Barboře Zemanové.

Téměř čtyřiadvacet tisíc hlasů přineslo titul bronzová slavice Lucii Vondráčkové. Skladatel Petr Hapka pak gratuloval „stříbrné“ Anetě, která si tak oproti loňsku pohoršila o jednu příčku.

Nejoblíbenější zpěvačce předal Zlatého slavíka fotbalista Vladimír Šmicer. Jubilejního desátého slavíka si tentokrát odnesla Lucie Bílá. „Pojď domů!“ řekla své sošce se smíchem zpěvačka, která slaví úspěchy s aktuálním albem Woman.

Bílá se na jeviště ještě jednou vrátila, protože získala i absolutně nejvíc hlasů. Jají fanoušci jí jich poslali hodně přes padesát tisíc.

Cena pro Objev roku během večera tradičně ještě nebyla jistá – do posledních okamžiků diváci rozhodovali, zda si trofej odnese účastnice třetí Superstar Leona Černá, projekt New Trio nebo mladý zpěvák Josef Vágner, který se nakonec z ceny radoval.

Bílá se zase vrátila na trůn
(autor: ČTK, Týden, 08.12. 22:29 Aktualizováno: 09.12. 09:36)

Zpěvák Karel Gott, jeho kolegyně Lucie Bílá a kapela Kabát letos získali cenu Český slavík pro nejpopulárnější zástupce domácí hudební scény. Objevem roku se stal Josef Vágner.

Lucie Bílá si ocenění v kategorii zpěvaček odnesla již podesáté a s počtem 55 463 hlasů se stala rovněž absolutním vítězem letošního ročníku ankety. Na druhé příčce skončila Aneta Langerová, jež zvítězila v předchozích dvou ročnících, a na třetí Lucie Vondráčková.

Bílá jubilejního desátého slavíka věnovala svému otci, který letos oslavil 70. narozeniny. „Tak tatínku, máme to doma,“ zahlásila po převzetí ocenění Bílá, která zářila štěstím. „Znamená to pro mě to, že můžu na té poličce, kde mi ten desátý (slavík) chyběl, doplnit to místo. Mám z toho hroznou radost, je to ale odměna za celý tým, který se mnou opravdu letos strašně dřel, a je to i pro ně,“ řekla Bílá krátce po převzetí ceny.

Karel Gott si letos v anketě pro nejpopulárnějšího zpěváka připsal již 33. vítězství. Cenu však osobně nepřevzal, neboť si na dnešní večer naplánoval koncert v rakouském městě Gmunden. Svým příznivcům, kteří mu zasláním 44 282 hlasů opět pomohli „rozšířit slavičí voliéru“, alespoň poděkoval v krátkém televizním vstupu.

Gott v něm posluchačům prozradil, že vystupuje na „charitativním koncertě na podporu dětem, které se narodily starším tatínkům“. „Takže chápete, že tady dnes večer nemůžu chybět, protože mám na repertoáru úplně nové, ale i staré pohádkové písně, které jsou určené dětem, a to je tady právě žádané,“ uvedl osmašedesátiletý otec rok a půl staré dcerky Charlotty. Další příčky za tradičním vítězem ankety letos obsadili Petr Kolář a Daniel Landa.

V kategorii skupin zvítězil Kabát, který za 34 070 hlasů získal Českého slavíka již potřetí, a to po dvouleté přestávce. Ani muzikanti z Kabátu si cenu nepřevzali osobně, neboť jsou právě na zahraničním turné. Část kapely alespoň pozdravila diváky v přenosu z hospody v irském Dublinu. Za Kabátem se na druhém místě umístili předloňští vítězové Chinaski. Třetí skončila kapela Divokej Bill, jež zvítězila loni.

Skokany roku, kteří v první dvacítce umístěných ve své kategorii zaznamenali největší posun po žebříčku směrem vzhůru, se stali Zbyněk Drda, Barbora Zemanová a kapela Argema. Moderátorem ceremoniálu, na němž vystoupila řada nominovaných zpěváků a kapel i další soubory, byl Leoš Mareš.

Anketa Český slavík se vyhlašuje od roku 1996 a navazuje na někdejšího Zlatého slavíka, jehož od 60. let minulého století do roku 1991 vyhlašoval časopis Mladý svět. Na rozdíl od výročních cen Akademie populární hudby Anděl, o jejichž udělení rozhodují publicisté a profesionálové ze světa pop music, záleží u „slavíků“ na hlasování fanoušků.

V letošním ročníku pořadatelé zaznamenali více než 125 000 hlasů, což oproti loňsku znamená pokles. V minulém ročníku totiž hlásili přes 153 000 zasla­ných hlasů.

Foto: ČTK

Slavíky získaly stálice české hudby
(autor: car, Téma: Kultura, Vydáno dne: 08. 12. 2007)

Zpěvák Karel Gott, jeho kolegyně Lucie Bílá a kapela Kabát letos získali cenu Český slavík pro nejpopulárnější zástupce domácí hudební scény. Objevem roku se stal Josef Vágner. Výsledky letošního ročníku tradiční ankety dnes pořadatelé vyhlásili na ceremoniálu ve Státní opeře Praha, který v přímém přenosu odvysílala televize Nova.b

Lucie Bílá si ocenění v kategorii zpěvaček odnesla již podesáté a s počtem 55.463 hlasů se navíc stala absolutním vítězem letošního ročníku ankety. Na druhé příčce skončila Aneta Langerová, jež zvítězila v předchozích dvou ročnících, a na třetí Lucie Vondráčková. Lucie Bílá jubilejního desátého „slavíka“ věnovala svému otci, který letos oslavil 70. narozeniny. „Tak tatínku, máme to doma,“ zahlásila po převzetí ocenění Bílá, která zářila štěstím.

Gott si letos v anketě pro nejpopulárnějšího zpěváka připsal již 33. vítězství. Cenu však osobně nepřevzal, neboť si na dnešní večer naplánoval koncert v rakouském městě Gmunden. Svým příznivcům, kteří mu zasláním 44.282 hlasů opět pomohli „rozšířit slavičí voliéru“, alespoň poděkoval v krátkém televizním vstupu.

V kategorii skupin zvítězil Kabát, který za 34.070 hlasů získal Českého slavíka již potřetí, a to po dvouleté přestávce. Ani muzikanti z Kabátu si cenu nepřevzali osobně, neboť jsou právě na zahraničním turné. Část kapely alespoň pozdravila diváky v přenosu z hospody v irském Dublinu. Za Kabátem se na druhém místě umístili předloňští vítězové Chinaski. Třetí skončila kapela Divokej Bill, jež zvítězila loni.

Skokany roku, kteří v první dvacítce umístěných ve své kategorii zaznamenali největší posun po žebříčku směrem vzhůru, se stali Zbyněk Drda, Barbora Zemanová a kapela Argema. Moderátorem ceremoniálu, na němž vystoupila řada nominovaných zpěváků a kapel i další soubory, byl Leoš Mareš.

Vaše vzkazy

  • Jméno:
  • Vzkaz:
  • Ponechte prázdné:

Zatím zde není žádný vzkaz. Těšíme se na ten váš.

Novinky | Články | Texty písní | Videa

Partneři

Fajn rock music
Rock music
internext
ŠŮS
mandak fire
pneu cerveny
mandy zlin
radio-krajan
agenturaone
fresocomp
freso

Copyright © 1982 - 2024 Argema, s.r.o. | Created by Aleš Linhart